Έξι μετάλλια για την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό!
![Έξι μετάλλια για την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό!](https://pellafm.gr/wp-content/uploads/2022/10/Arsi_Varon_ethniki_2022.jpg)
26 Οκτωβρίου, 2022
Έξι μετάλλια για την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό!
Οι Έλληνες αθλητές κι αθλήτριες είχαν εξαιρετική παρουσία στο Πρωτάθλημα άρσης βαρών Εφήβων – Νεανίδων και Κ23.
Η Ελλάδα ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Δυρράχιο της Αλβανίας για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα άρσης βαρών Εφήβων – Νεανίδων και Κ23, έχοντας εξαιρετικά αποτελέσματα.
Η ελληνική ομάδα κατέκτησε ένα ασημένιο και πέντε χάλκινα μετάλλια σε σύνολο εννέα αθλητών και αθλητριών, απόδειξη της πολύ καλής δουλειάς που γίνεται στις μικρότερες ηλιακά κατηγορίες.