ΕΝΑΡΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
![ΕΝΑΡΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ](https://pellafm.gr/wp-content/uploads/2023/08/afisa-2023-1-724x1024.jpg)
21 Αυγούστου, 2023
ΕΝΑΡΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Για 16η συνεχόμενη χρονιά η ενορία Αγίου Γεωργίου Γιαννιτσών διοργανώνει, με την ευλογία της Ιεράς Μητροπόλεως Εδέσσης, Πέλλης και Αλμωπίας, δωρεάν φροντιστηριακά μαθήματα για το σχολικό έτος 2023-2024, τα οποία απευθύνονται σε παιδιά Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου και αφορούν αποκλειστικά οικογένειες που αντιμετωπίζουν κοινωνικά ή οικονομικά προβλήματα.
Στο Κοινωνικό φροντιστήριο διδάσκονται μαθήματα όπως Αρχαία, Έκθεση, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία κ.ά. για παιδιά Γυμνασίου - Λυκείου. Θα λειτουργήσουν επίσης τμήματα ενισχυτικής διδασκαλίας για παιδιά Δημοτικού.
Εγγραφές θα γίνονται από την Τετάρτη 23 Αυγούστου έως την Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου, ώρες 18:00 - 21:00, στην Γραμματεία των Φροντιστηρίων (1ος Όροφος Πνευματικού Κέντρου Ι. Ναού).
Για περισσότερες πληροφορίες στο ιστολόγιο: inag-gr.blogspot.com
και στο τηλ.: 23820 22819. (18:00 - 21:00)
![](https://pellanet.gr/wp-content/uploads/2023/08/afisa-2023-1-212x300.jpg)